Uncategorized

Hükümet, kaldırım park yeri yasağını tartıyor

Kaldırım parkına istişare, “tüm yayalar için doğal tehlikeler” getiren bir sorunu çözmek amacıyla Ulaştırma Bakanlığı (DFT) tarafından, özellikle de engelli olanlar.
Mevcut yasalar, Büyük Londra’daki kaldırımlara park etmesini yasaklıyor (İskoçya’nın da uygulamayı yasaklamak için boru hattında yasaları var), yerel yetkililerin muafiyetleri (örneğin dar yerleşim yollarında) verdiği yerden tasarruf edin, ancak İngiltere’nin başka yerlerinde, açıkça yasaklanmadıkça uygulama yasaldır. .

En iyi park uygulamaları

68 yerel konseyin yanıt verdiği bir hükümet anketi, 57 rapor kaldırım otoparkının “yaygın bir sorun” olarak görüldüğünü gördü, konseyler görme bozukluğu olanları vurguladı veya rehber köpekler ve tekerlekli sandalye gibi hareketlilik yardımları gerektiren araçlardan özel risk altına alındı. kaldırım. Çocukları çocuk arabalarına ve arabalara iten insanların da uygulamadan olumsuz etkilendiği vurgulandı.
Reklam – Makale aşağıda devam ediyor

Görme engelli insanların yaklaşık yüzde 95’i, ayak yollarına park eden araçların bir sonucu olarak karşılaşma sorunları, tekerlekli sandalye kullanıcıları için yüzde 98’e yükselen bir rakam olduğunu bildirdi, bunların neredeyse yarısı, kaldırım parkının evden ayrılmaya daha az istekli olduğunu söyledi.
Hükümet, konseylerin araçları “kaldırımın gereksiz bir engeline neden olduğu” bulunan sahiplere 70 £ para cezası vermesine izin vermek için artan yerel otorite yetkilerini ve mevcut mevzuatın artmasını düşünüyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *