Toyota patentleri, eklenti hibritli elektrikli otomobiller ve kamyonlar için

simüle edilmiş el kitabı şanzımanı ve aynı zamanda çok daha yaygın olan elektrikli otomobiller, el kitabı şanzımanının geleceği son derece ince buz üzerinde görünüyor. Bu buz da aynı şekilde eritiyor, 2030’a daha iyi ulaştığımızda, bu da hükümetin saf-yanma otomobillerinin yasaklanması yürürlüğe girecek-bundan sonra, neredeyse her yeni otomobil ve kamyon bir otomatik içerecek.
Reklam – Gönderi aşağıda devam ediyor

Ancak Toyota’nın meraklıları sürme seçeneği olabilir. Şirketin mühendisleri kısa süre önce, bir elektrik motorundan tork miktarını yönetmek ve güç aktarma organlarını hareket ettirmek için sahte bir dişli çubuğu, yapay bir tutma pedalı ve bazı yaratıcı yazılım uygulamalarını kullanan simüle edilmiş bir el kitabı şanzımanı için bir patent açtı. standart benzinli bir araba gibi sürün.

El Kitabı Şanzımanı Korumak İçin Test Testi Güncellemesi

Mekanik olarak, EV hala tek hızlı bir şanzımana sahip olacak, ancak Toyota, bu sistemin elektrikli motorun yapabileceği güç miktarını sınırlandırarak bir elektrikli otomobil ve kamyonun sürüş deneyimini ve kamyonun bir benzinli otomobil ve kamyonun sürüş deneyimini yapacağına kararlı. “Vitese” bağlı olarak (ve arabaların ve kamyonun seyahat etme hızı) yaratın.
Yani, “İlk Dişli” nde, sistem çok fazla tork sağlayacak, ancak düşük bir en yüksek hız sağlayacaktır. “Six Gear”, EV’nin daha yüksek bir hıza ulaşmasını sağlayacaktır, ancak tıpkı bir benzinli otomobil gibi ivme seviyesi daha yavaş olacaktır. Sürücü, elektrik motorundan en iyisini almak için “şanzıman” ile kürek çekmesini gerektirecektir.
Biraz ek gerçekçilik için Toyota, bekletmenin sürücünün bacağı ile titreşimleri iletmek için bir çalkalayıcı plaka içereceğini belirtiyor. Patent benzer şekilde, tutma yorumlarını değiştirmeyi planlıyor, bu da sürücünün pedalın ağırlığını tercihlerine değiştirebileceğini gösteriyor.
Bu yeniliğin Toyota’nın elektrikli otomobillerinin her türlü daha iyisini yapmasını sağlamayacağını belirtmek gerekir. Aslında, elektrik motorunun çıkışı sürücü zevkinin yararına kasıtlı olarak kısıtlandığından, büyük olasılıkla onları daha yavaş hale getirecektir.
Ancak bu sistemin tüm amacı gibi görünüyor. Toyota’nın patent dosyalaması şunları okur: “Özellikle el kitabı araçlarını sürmeye alışkın olan sürücüler için, sürücünün kendi el kitabı kaydırma işlemini içermeyen sahte bir operasyon, sürüşten zevk alan sürücülerin sürüş duyularında rahatsızlığa neden olabilir [manuel şanzımanlar [ ]. ”

Toyota’nın Simüle EV El Kitabı Şanzıman Erişim Üretimini görmek ister misiniz? Aşağıdaki yorumlarda anlayalım…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *