Elektrikli otomobiller, beş yıl öncesine kadar iki kat daha yeşil

Elektrikli araçlar, güneş çiftlikleri ve rüzgar türbinleri gibi yenilenebilir enerjideki artış sayesinde beş yıl öncesine göre iki kat daha yeşil.
Imperial College London tarafından yapılan araştırmalara göre, bir Tesla Model S’nin 2012’de sürülen km başına 124g karbondioksit yarattı, ancak bu, kışın km başına 74g’ye ve yazın sadece 41g’ye kadar yarıya indirdi.
Reklam – Makale aşağıda devam ediyor

Bu, bir Tesla Model S’nin kışın şarj edildiğinde hala 70g/km yayan, ancak yaz aylarında açık ara daha temiz olan en temiz elektrikli olmayan otomobil olan bir Toyota Prius’tan daha fazla CO2 ürettiği anlamına gelir.
Mevsimsel fark, yaz aylarında İngiltere elektrik üretiminin daha yüksek bir oranını oluşturan güneş çiftliklerine bağlıdır ve kış eksikliği gaz güç istasyonları tarafından oluşturulmuştur.
Bir Nissan Leaf, BMW I3 ve Mitsubishi Outlander PHEV, yılın zamanına bakılmaksızın bir Prius’tan daha yeşildir.
Enerji üretimi şirketi Drax tarafından görevlendirilen çalışma, İngiltere kömüründeki düşüşün 2012’de elektrik üretiminin yüzde 20’sinden 2016’da yüzde altısına düştüğünün, üretilen KWH başına emisyonlar üzerinde belirgin bir etkisi olduğunu buldu.
• Elektrikli bir araba ile yaşayabilir misiniz? Bugün bir EV’ye sahip olmanın artıları ve eksileri
Imperial College’da sürdürülebilir enerji öğretim görevlisi ve raporun yazarı Dr Ian Stafell şunları söyledi: “Elektrikli otomobillerin şehirlerde hava kirliliğini önemli ölçüde azalttığı yaygın olarak kabul ediliyor, ancak hala ne kadar temiz oldukları konusunda bazı tartışmalar var – bağlı olarak değişiyor Onları şarj edecek elektrik neresinden geliyor.
“Analizimize göre, en popüler modellerden birkaçına baktığımızda – yakın zamana kadar düşünebileceğiniz kadar yeşil değildiler, ancak şimdi, İngiltere’de elektrik üretiminin hızlı decarbonizasyonu sayesinde, çok daha iyi. .
• Satışta En İyi Elektrikli Arabalar 2017
“Nissan Leaf ve BMW i3 gibi daha küçük elektrikli otomobiller, piyasadaki en temiz elektrikli olmayan otomobilin CO2’sinin yarısından daha azıyla şarj edilebilir-Toyota Prius Hybrid.”
Şu anda İngiltere yollarında 100.000’den fazla elektrikli araç var ve saf elektrik ve plug-in hibritlerinin satışları dört yılda 30 kat büyüdü ve yeni otomobil kayıtlarının yüzde 1,8’ine şişti.

Bir sonraki arabanız için bir EV mi düşünüyorsunuz? Yorumlarda bize bildirin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *